Africké bubnování - MŠ III Pastelka

01/10/2021

AFRICKÉ BUBNOVÁNÍ V MŠ III

Do naší MŠ jsme pozvali vzácnou návštěvu pana Zdeňka Vilímka. Vzácný a úžasný člověk, lektor, hudebník, badatel a doktorand na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jeho pracovní škála je velmi pestrá a bohatá. Jako lektor se věnuje výuce hry na hudební dechový nástroj didgeridoo a jako muzikant hraje sólově na kytaru, didgeridoo, basu, djembe, hraje v kapelách Docuku, Narajama nebo Moja. Podporuje setkávání rodičů dětí se zdravotním postižením – např. Akropolis v Uherském Hradišti nebo Středisko rané péče v Olomouci. Nám představil hudebně-dramatické pásmo „S pohádkou kolem světa „. Děti měly možnost poznat hudbu úplně jinak, vyzkoušely si bubnování do rytmu společně s písněmi z neznámých zemí. Všechny děti se s radostí zapojily a s panem Vilímkem si dopoledne vesele užily.

Radka Holková, Ivona Tomaštíková MŠ III. Pastelka