Březen v JABLÍČKÁCH

31/03/2023

Březen v JABLÍČKÁCH

V tomto měsíci se děti mohly těšit z maňáskového divadla, naši předškoláčci se také v rámci výukového programu Poly zkoumá materiály seznamovali s různými materiály a jejich vlastnostmi.

Na počátku března jsme se v naší třídě vydali zkoumat vesmír. Děti se formou her, s využitím encyklopedií, vzdělávacích pořadů Paxi zkoumá vesmír seznamovaly s naší planetou jako součástí vesmíru a hrály si na jeho zkoumání.

A protože jaro v březnu klepe na vrátka, celý zbytek měsíce děti pozorovaly a poznávaly první příznaky jara na vycházkách i ve třídě. Sely řeřichu, s kterou si pak mohly dochutit svačinky i polévky, poznávaly první jarní kytičky, změny v přírodě.

Loučily se se zimou, na školní zahradě vynášely Moranu jako symbol zimy. Bylo zde pro ně připraveno několik stanovišť, kde děti plnily zábavné úkoly, které pro ně Morana připravila. Nakonec našly klíč od jara, za zpěvu písně Mora, Mora, Morana se s Moranou rozloučily a přivítaly jaro.

Zita Koutná, Marie Pekárková, Soňa Leznová z MŠ I - třída JABLÍČEK