Canisterapie, třída Pastelka, MŠ III.

16/03/2022

CANISTERAPIE V MŠ III. třída PASTELKA

V únoru  nás v naší mateřské škole opět  navštívila Tessie (labradorský retriever) společně se svojí průvodkyní Michaelou. Od roku 1995 se paní Michaela aktivně věnuje výcviku psů. První její  pes byla fena ASS, která jako lovecký pes složila několik loveckých zkoušek. V roce 2000 si pořídila dalšího pejska plemene LR /labrador retriever/ a kromě loveckého výcviku začala i se speciálním výcvikem na canisterapii, výcvik asistenčních a vodicích psů. Založila  chovnou stanici a odchovala několik vrhů štěňátek labradorů s PP. Nyní se věnuje i záchranářskému výcviku psů. Děti měly možnost poznat práci právě s takovými labradory, jak umí poslouchat a dokonce najít svůj pamlsek.

Radka Holková, Ivona Tomaštíková, MŠ III. Třída Pastelka