Červen v Kuřátkách

30/06/2022

Červen v Kuřátkách

Tak jako každý školní rok chodíme v červnu po bzeneckých hřištích a památkách, nebylo tomu jinak ani tento červen.

Začátkem června jsme se vyrazili podívat na tablo předškoláků, které bylo vystaveno na náměstí ve výloze prodejny Decro. Všem předškolákům to na table moc slušelo. S dětmi jsme poznávali kamarády i z jiných tříd. Náš výlet pokračoval procházkou ke Kapličce sv. Floriána s Šebestiána. Směrem nahoru jsme zdolávali pro někoho nekonečnou cestu do schodů; naopak cestou dolů se nám všem šlo moc hezky. Během cesty jsme pozorovali krásně rozkvetlé luční květiny a různý hmyz, kterého na kytkách bylo opravdu mnoho.

Užili jsme si hrátky na hřišti u kulturního domu a také na hřišti za Penny. Obě hřiště jsou zrekonstruovaná s novými herními prvky a děti si to na nich velmi užily. Obzvlášť oceňujeme stín vytvořený ze vzrostlých stromů na hřišti za Penny, který je v horkých letních dnech k nezaplacení a na ostatních hřištích stín chybí.

S narůstajícími teplotami přes den, raději zůstáváme s dětmi na místní zahradě školky, kde si děti hrají na pískovišti, prolézačkách a je jim zabezpečen dostatečný přísun tekutin a možnost odpočinku ve stínu pod stromy nebo v přenosných stanů.

Třída Kuřátka, MŠ I