Den otevřených dveří v mateřských školách

02/04/2022

Den otevřených dveří v mateřských školách

Na jaře, jako už tradičně, probíhá zápis dětí do mateřských škol. Letos proběhne ve dnech 4. a 5. května 2022. Ještě než tomu tak bude, jsme se rozhodli uspořádat Den otevřených dveří našich mateřských škol, který připadl na sobotu 2. dubna 2022. Město Bzenec má tři mateřské školy, které slouží potřebám rodin s malými dětmi. Jsou to Mateřská škola l. – Olšovská 1299 a dvě odloučené pracoviště, MŠ II. - Podhájí 520 a MŠ III. - Kasárna 500. Všichni zájemci měli možnost si prohlédnout třídy a prostory mateřských škol, poznat, kde se děti vzdělávají, hrají a tvoří. Dověděli se vše, co je zajímá o fungování našich mateřských škol, co je pro děti připraveno, na co se mohou těšit při prvním samostatném krůčku, než se z nich stanou „opravdoví školáčci“. Na veškeré otázky odpovídali pracovníci pedagogického sboru mateřských škol. Naše školičky jsou celoročně vyzdobeny dětskými pracemi, ale v tento den byly prosyceny ještě prvním poznáváním, objevováním a dětskou radostí. Velmi nás těší, že se akce setkala se zájmem rodičů a veřejnosti, a že i přes nepříznivé počasí byla účast hojná.

Děkujeme všem,

kolektiv pracovníků MŠ