Divadlo ŠIKULKA v MŠ I

30/03/2023

Divadlo ŠIKULKA

Na konci měsíce března nás navštívilo loutkové divadlo Šikulka, které si pro nás nachystalo tři pohádky s ponaučením. V pohádce „O zatoulaném koťátku“ se děti dozvěděly, že chodit bez rodičů do neznámých míst se nevyplácí. Pohádka „O bráškovi a umíněné sestřičce“ si děti připomněly, jak se chovat mezi sourozenci. Díky pohádce „Anička a mydlinky“ se děti naučily za doprovodu kytary píseň „Mydlinky“ a jak už jistě tušíte, pohádka nás upozornila na nutnost mytí rukou před jídlem.

Divadlo Šikulka se zaměřuje na představení pro děti předškolního a mladšího školního věku. Jejich repertoár je složený výhradně z vlastních, autorských pohádek a písní a jejích témata vycházejí z každodenních situací. Cílem divadélka je předat krásný zážitek z představení a zanechat v divákovi emoce, které podnítí k přemýšlení.

Shlédnuté představení naplnilo nejen naše očekávání ale i srdíčka našich malých posluchačů. Těšíme se na další milá představení.

Kolektiv učitelek z MŠ I