Duben v JABLÍČKÁCH

30/04/2023

Duben v JABLÍČKÁCH

V dubnu jsme si všichni společně užili přípravu na Velikonoce. Děti se seznámily s tradicemi a zvyky, které se dodnes dodržují. Zhotovily si velké vajíčko, slepičku a různé velikonoční dekorace. Přestože bylo počasí proměnlivé, pobyt venku jsme si užívali nejen na zahradě mateřské školy, ale také jsme podnikali vycházky do okolí, kde děti určovaly názvy květinek, broučků i jiného hmyzu. Duben je také měsícem bezpečnosti a děti si upevňovaly znalosti o dopravním provozu a dopravních značkách. Závěr měsíce patřil svátku pálení čarodějnic, který patří k stále živým zvykům. Děti míchaly lektvary, vymýšlely zaříkávadla a nakonec si užily čarodějnický rej. Naše třída se tento měsíc také zapojila do projektu Kampaň obyčejného hrdinství zaměřeného na zdravý životní styl a vztah k přírodě.

Zita Koutná, Marie Pekárková, Soňa Leznová z MŠ I – třída JABLÍČEK