Duben v OVEČKÁCH

30/04/2023

Duben v OVEČKÁCH

Na začátku měsíce jsme se v OVEČKÁCH připravovali na Velikonoce nejen výrobou zajíčků, vajíček a slepiček, ale i pečením tradičních „Jidášů“. Zaměřili jsme se na naše smysly a procvičování paměti.

Po Velikonocích jsme se pomyslně přemístili na statek a poznávali jsme domácí a hospodářská zvířata a jejich mláďata. Zaměřili jsme se na prostorovou orientaci při hře s plyšáky zvířátky a na numerickou řadu do pěti. Ze zimního spánku se probudil ježek, kterého jsme měli to štěstí potkat na naší školní zahradě.

V druhé polovině měsíce jsme si povídali o dopravních prostředcích. Děti vyjmenovávaly, co kde lítá, jezdí a pluje. Poprvé si vyzkoušely kresbu tuší. Při dopolední procházce jsme se vydali za šmouly, které bydlí v jedné zahrádce.

Poslední týden jsme si povídali o čarodějnicích, které si děti vymalovaly a vystřihly a Filipojakubské noci. Nechyběla ani výroba kotle a čarodějnického lektvaru.

Mgr. Bc. Daniela Býčková, Eva Juříková z MŠ I – třída OVEČEK