Hrajeme si na doktory; leden v Kuřátkách

31/01/2023

Hrajeme si na doktory – Kuřátka

V letošním roce bývají děti z naší třídy poměrně často nemocné. A to nás dovedlo k nápadu si zahrát na doktory a pacienty. Děti toto téma naprosto pohltilo a samy si začaly vyrábět pomůcky, které potřebovaly do ordinace doktora. Děti zde využily svých bohatých zkušeností z lékařského prostředí. Samy si vytvořily nápisy ORDINACE, NEMOCNICE, LÉKÁRNA, ČEKÁRNA podle vzoru. Ke hře měly možnost využívat velkou spoustu opravdových lékařských pomůcek – od fonendoskopu přes obvazy, injekční stříkačky, kapačky, roušky, rukavice až jednorázové pláště. V pacienty se proměnily samotné děti, nebo plyšáci. Zábavnou formou se tak děti učily z čeho se naše tělo skládá, dokázaly pojmenovat jednotlivé části těla i kostí. Povídali jsem si také o tom, co našemu tělu škodí a co mu prospívá (zdravé a nezdravé potraviny, jak předcházet nemocem). Také jsme si začali povídat o tom, co naše tělo dokáže vnímat a vyzkoušeli jsme tak všech pět smyslů.

Kuřátková třída.