Karneval v MŠ III., třída Pastelka

04/03/2022

KARNEVAL v MŠ III., třída Pastelka

Jakýmsi předělem mezi zimním časem a čase probouzející se přírody je masopustní období. Nebývá každý rok stejně dlouhé. Jeho délka se určuje podle Velikonoc. Začíná vždy po 6. lednu (Tři králové) a končí v úterý před Popeleční středou. Mezi masopustní dny patří Tučný čtvrtek, Taneční neděle a Maškarní neděle. Na Popeleční středu, kdy začíná půst, bývalo někde zvykem, že po staveních chodil směšně ustrojený muž a hledal Masopusta. Prohlížel kouty, skříně a vykoledoval si zbytky z masopustního hodování. Mezi nejznámější lidové masky patří kobyla, medvěd, kominík nebo voják. Děti v naší MŠ si užily rej masek, spoustu her, tancování ve víru hudby a na každého čekala malá sladká odměna.

Radka Holková, Ivona Tomaštíková MŠ III. Třída Pastelka