Za pohádkou do knihovny

07/05/2018


ZA POHÁDKOU DO KNIHOVNY

 

V rámci projektu " Celé Česko čte dětem " k nám po celý školní rok chodili číst dětem pohádky žáci 5. třídy pod vedením Mgr. Kláry Těthalové. Dětem se pohádky vždy moc líbily, a proto jsme se tématu " Kniha je můj kamarád " věnovali delší dobu. Děti si přinesly z domu svoji oblíbenou knížku a také jsme navštívili jsme  místní knihovnu, kde děti uvítala paní knihovnice Jitka Navrátilová. Děti jí přinesly obrázek skřítka Medovníčka a poděkovaly za všechny příběhy tohoto skřítka, které pro ně napsal Jan Lebeda a které jim četly před spaním babičky Evička, Jiřinka a Ivanka. Paní knihovnice měla pro děti připravené pohádkové hádanky, krásné obrázkové knížky a ukázala dětem celé oddělení knihovny, které je věnované dětem. Děti pozorně poslouchaly a slíbily, že se stanou budoucími čtenáři a přijdou si nejednu knihu vypůjčit. 

Paní Jitce Navrátilové děkujeme za příjemné setkání a věříme, že se zase čtené pohádky vrátí k těm nejmenším, k našim dětem.

 

                                                                        Ivona Tomaštíková, Radka HolkováNaše škola je zapojena do Operačního programu Výzkum, vývoj, vzděláváníNaše škola je zapojena do projektu Celé Česko čte dětem