Krmítko pro ptáčky - kuřátka

02/11/2022

Krmítko pro ptáčky

V měsíci říjnu jsme si s dětmi povídali o přírodě a o všem, co se s přírodou pojí. Probírali jsme změny v počasí, hráli si na myslivce, učili se o zvířátkách. Rozeznávali jsme ptáčky, kteří odlétají do teplých krajin a kteří u nás přezimují. A pro ty, co u nás zůstávají jsme se rozhodli vyrobit ptačí krmítko. Nejprve jsme si s dětmi ukázali, jak se s nářadím pracuje. Zkoušeli jsme zatloukat hřebíky do dřevěného špalku a pak jsme se s nadšením vrhli do opravdové práce. Všechny děti s velkou chutí přiložily ruku k dílu a společnými silami se nám podařilo vytvořit krásné krmítko, které jsme zavěsili na strom na školní zahradě. Celou zimu jim budeme sypat zrníčka a semínka, aby se jim na zahradě líbilo a rádi se k nám vraceli.

Kuřátka