Květen ve HVĚZDIČKÁCH

31/05/2024

Květen ve HVĚZDIČKÁCH

První polovina měsíce května se nesla v duchu příprav na naši pohádkovou besídku, nejen pro maminky, ale pro celé rodiny našich dětí. Poslední týdny jsme opravdu pilně nacvičovali choreografii, učili jsme se nové písničky a básničky. Také jsme tvořili dárečky pro maminky k jejich svátku, stříhali jsme a lepili srdíčka. Jedno dopoledne jsme se proměnili v pekaře a pekli jsme perníčky, které jsme následně zdobili. Bylo to náročné pro všechny, ale zvládli jsme to a besídka se nám skvěle vydařila. Nejedna maminka měla slzy v očích.

Druhá polovina byla o něco klidnější. Děti byly šťastné, že se jim besídka tak vydařila a společně jsme si sdělovali naše dojmy. Uspořádali jsme i promítání pro celou školku a hromadně jsme se na besídku podívali.

V tomhle měsíci nás ještě dokonce třikrát navštívili Zdravé děti s úsměvem. Jednou s programem „cvičení pro mladší děti“ a dvakrát přijeli s programem, který už byl pro všechny děti, jednalo se o „Dentální hygienu“ a o „Zdravou výživu“.

Měsíc jsme zakončili společnou oslavou dne dětí, která proběhla v pátek 29.5.2024. Pro děti byly připraveny různá stanoviště: překážková dráha, trampolína, shazování plechovek, přenášení míčku na lžičce. Dopoledne ukončilo rozdání medailí a dárečků dětem.

Už teď se všichni těšíme, co nám přinese následující měsíc červen. A že toho teda bude. Milí čtenáři, těšíme se opět za měsíc.

Děti a paní učitelky z HVĚZDIČEK