Leden v mateřské škole III (ulice B. Němcové)

03/02/2014

V pondělí 13.ledna 2014 se děti v rámci vzdělávacího programu  „Človíček a kapička“ seznámily hravou formou s koloběhem vody v přírodě a s ochranou životního prostředí. Akci pro děti připravili členové sdružení Bílé Karpaty z Veselí nad Moravou.

V zimním období myslíme i na zvířátka. Společně jsme se vypravili nakrmit kačenky v bzeneckém parku. Maminky nám připravily kousky starého pečiva a my se nestačili divit, jak kačenkám chutná!

Tentokrát vedla naše cesta k bzeneckému zámku. V parku se děti seznámily s historií bzenecké lípy a chvíli poseděly v nedalekém altánku. Na nádvoří si děvčata zahrála na princezny a chlapci na udatné rytíře. Krásné počasí nás doprovázelo po celou dobu naší vycházky.

V naší mateřské školce se také učíme oblékat, správně stolovat nebo si po dobrém obědě čistit zoubky. Jak nám naše snažení jde, můžete posoudit z fotografií.

Na fotografiích vidíte děti z mateřské školy  (ulice B. Němcové) na jedné z vycházek, dále na návštěvě ve škole, kde si prohlídly třídy, navštívily současné prvňáčky, předškoláci si dokonce vyzkoušeli, jak jim budoupříští rok slušet aktovky. Další z fotografií zachycují „oslavu“ narozenin ve školce,  na níž nechyběl ani opravdový dort.