Leden ve HVĚZDIČKÁCH

30/01/2023

Leden ve HVĚZDIČKÁCH

Po vánočních svátcích jsme si v novém roce s dětmi nejprve připomněli svátek Tří králů, děti si podle fantazie zdobily papírové koruny a kreslily betlémskou hvězdu. Další týdny jsme si vyprávěli o lidském těle, jak rosteme, co nám prospívá a co škodí, o zdraví a nemoci, jak se chránit před úrazy. K těmto tématům byly zaměřeny i výtvarné a pracovní činnosti, děti si vyzkoušely např. zavázání rány obvazem, hrály si „Na lékaře“, při hře „Na kuchaře“ se zaměřily na zdravé potraviny – ovoce, zelenina… Při cvičení se snažíme o správné provedení zdravotních cviků, správné držení těla, umět zdolávat překážky, nebát se vyzkoušet něco nového. Ve druhé polovině ledna jsme se konečně dočkali sněhové nadílky a s dětmi jsme se zaměřili na zimní hry a sporty, správné oblečení, vybavení, bezpečnost, co umí sníh a mráz. V posledním lednovém týdnu jsme si vyprávěli o zimní přírodě, jak a proč se staráme o ptáčky a zvířátka v zimě.

Když je venku velká zima,

překvapit nás může rýma.

My nemocní nechcem být,

musíme se připravit.