Listopad v Kuřátkové třídě

29/11/2022

Listopad v KUŘÁTKOVÉ třídě

Na začátek listopadu připadá Památka zesnulých, které lidově říkáme Dušičky. V naší kuřátkové třídě ctíme české tradice a snažíme se podle nich děti celým rokem provázet. Jednou z nich je i tento den, kdy jsme si s dětmi citlivě o tomto všem povídali. Vydali jsme se společně na hřbitov, kde jsme zapálili svíčku a zavzpomínali na naše blízké, kteří už nejsou mezi námi.

Nezapomněli jsme oslavit ani svátek Sv. Martina. V dalších týdnech jsme se seznamovali s tím, jak se na zimu připravují zvířata a jak jim můžeme my lidé pomoci. Stavěli jsme pro zvířátka pelíšky, povídali si, tvořili jsme, vyráběli, zpívali a hravou formou jsme se s tímto vším seznamovali. Pro předškolní děti byl připraven ekologický program Poly zkoumá sílu větru. Závěrem měsíce jsme se začali poctivě připravovat na návštěvu Mikuláše, čerta a anděla.

Kuřátka