Listopad v OVEČKÁCH

Listopad ve třídě OVEČEK

V kalendáři svátek máme,

na zemřelé vzpomínáme.

Na všechny, co s námi žili,

Vzpomeňme si v tuto chvíli.

A za každou dušičku

zapálíme svíčičku.

I my jsme vzpomněli na zesnulé. Při návštěvě hřbitova jsme zapálili svíčku u pomníku padlých. Počasí nám i na začátku listopadu přálo, a tak jsme ještě vzpomněli draka, kterého si děti vyrobily a naučily se o něm básničku. S blížícími se svatomartinskými svátky jsme začali vyhlížet bílé vločky, kterých jsme se bohužel nedočkali. Nicméně příběh o sv. Martinovi a žebrákovi jsme si pověděli, děti se dozvěděly, proč se na tyto svátky peče husa a svatomartinské rohlíčky, které jsme si také upekli. Děti si vytvarovaly koňskou podkovu, vymalovaly zimního koně a vyzkoušely si, jaké to asi je, jezdit na koni – simulovaná jízda na židli. Na konci měsíce jsme se již pomalu začali chystat na příchod adventu. Děti si vyrobily adventní věnec a dozvěděly se něco o jeho významu. Vzpomněli jsme některé vánoční koledy a písničky k mikulášské nadílce. Mikuláše a andílka si děti po první adventní neděli vyrobily, nazdobily a po nadílce odnesly domů.

Mgr. Bc. Daniela Býčková, Eva Juříková z MŠ I – třída OVEČEK