MŠ I na návštěvě v Kašpárku

27/11/2018

Jablíčka v loutkovém divadle Kašpárek

V listopadu jsme si s dětmi povídali o dracích nejen papírových, ale i pohádkových, a tak jsme byli moc rádi za pozvání do loutkového divadla Kašpárek v našem městě. Nečekalo nás sice představení v podobě pohádky, zato nám bylo umožněno nahlédnout do míst, kam se divák jen tak nepodívá – co se děje za oponou. Děti zhlédly nespočet krásných loutek pohádkových postav. Přesvědčily se, že vodit loutku není vůbec jednoduché a často je třeba spolupráce vícero lidí.

Bedlivě poslouchaly, co všechno je k loutkovému představení třeba. Dokonce viděly, kam se loutky ukládají ke spánku po představení, kde s pohádkou čekají na další malé obecenstvo. Dětem se v divadle moc líbilo a určitě vezmou rodiče na brzké vánoční představení.