POLICIE ČR v MŠ I

30/01/2023

Policie v MŠ I

Předposlední lednový den do mateřské školy I zavítali policisté až z dalekého Brna, aby dětem ukázali, jak se zachovat v nejrůznějších situacích. Seznámili děti s tím, co vše je potřeba, aby mohly jezdit na kole. Řekli jim, po jaké straně silnice se mají držet, pokud není u cesty žádný chodník a v neposlední řadě si s dětmi řekli, jak se zachovat, jestliže jsou osloveny cizí osobou. Povídali si s dětmi nejen o policii, ale o všech záchranných složkách a jaké jsou na ně telefonní čísla (150 Hasiči, 155 Rychlá záchranná služba a 158 Policie). Páni policisté si s sebou přivezli spoustu pomůcek, které potřebují ke své práci. Některé z nich používají denně, jiné velmi zřídka kdy. Děti si tak mohly vyzkoušet opravdová pouta, svítilny, světelné ukazatele, svinovací metry, digitální počitadlo, neprůstřelnou vestu a mnoho dalšího. Na závěr si venku mohli posedět v policejním autě a zahoukat houkačkou.

Pánům policistům děkujeme za nevšední zážitek, na který budou děti ještě dlouhou dobu vzpomínat.

Kolektiv učitelek z MŠ I