Povídám, povídám pohádku

28/11/2018

POVÍDÁM, POVÍDÁM POHÁDKU

I v tomto školním roce pokračujeme ve spolupráci s místní knihovnou ve Bzenci, kde si pravidelně chodí děti vybírat dětské knížky pod vedením paní Navrátilové. Paní knihovnice dětem vždy s láskou a trpělivostí ukáže zajimavé novinky, děti si mohou prohlédnout koutek věnovaný právě jim a vybrané knihy si odnášejí do mateřské školy. Před spaním k nám chodí číst pohádky babička Alenka, Evička, Jiřinka a dědeček Jiří. Děti pozorně poslouchají a vždy se na ně moc těší. Některým dětem chybí vlastní prarodiče, často bydlí daleko nebo ještě pracují. Pro děti je to vždy takové pohlazení před spaním. Jak říká sama ředitelka organizace Celé Česko čte dětem, paní Eva Kartušáková, čtěme dětem alespoň 20 minut denně. Děti v dnešní době tráví spoustu času se svými virtuálními přáteli na obrazovce nebo hraním na tabletu či mobilním telefonu. Pravidelné čtení učí děti hodnotám a rozlišování dobra od zla, rozvíjí jazyk a slovní zásobu, přestavivost, učí samostatnému myšlení, trénuje paměť, zlepšuje soustředění a zabraňuje vzniku závislosti na televizi a počítači. Přečítání je neokázalý projev lásky. Vytváří se pevné pouto mezi rodičem a dítětem.

Blíží se doba Vánoc, doba pohádek, přejeme všem dětem krásné dárečky a moc si přejeme, aby pod stromečkem byla i pohádková knížka.

Radka Holková, Ivona Tomaštíková, MŠ III. - město