Říjen v OVEČKÁCH

31/10/2023


Říjen v OVEČKÁCH

 

Začátek měsíce jsme věnovali plodům podzimu, a tak jsme si o zelenině a ovoci zpívali (Cib, cib, cibulenka, Šel zahradník do zahrady, Halí belí), při vybarvování a stříhání papírové mrkve jsme trénovali držení pastelky a nůžek, tiskali jsme brambory a hráli jsme a zpívali pohádku O veliké řepě.

Další týden jsme si povídali o volně žijících zvířatech. Děti si vyrobily masky, které jsme použili při dramatizaci pohádky Boudo, budko, kterou jsme doplnili písní Domeček. Zaměřili jsme se na grafomotoriku, děti kreslily zajíce na velký formát papíru dle básně.

A co by to bylo za podzim bez draka? I do oveček zavítal a zpestřil pobyt venku. O dráčkovi jsme zpívali, recitovali, jednoho jsme si i obtáhli na velké ploše papíru a menšího si poté děti nakreslily na barevný papír a ozdobily ho mašličkami. A dnes už děti ví, že drak potřebuje ke svému životu vítr.

Na poslední dva týdny jsme se moc těšili. Nejprve si některé děti užily prázdniny a poté jsme si zařádili na halloweenské párty. Masky byly rozmanité – pavoučci, kostry, čaroděj i čarodějnice, mumie, jedno rychlé auto, dýně. Samozřejmě jsme si povídali i o svátku Dušičky. Vzpomněli jsme na naše blízké odpočívající v pokoji nad svíčkami, které si děti vyrobily a zazpívali jsme si k tomu píseň Světýlko pro dušičky.

Oslavili jsme několikery narozeniny a svátky. Našim oslavencům přejeme zdravíčko a úsměv na tváři.

 

Daniela Býčková, Anna Marie Fialová z MŠ I – třída OVEČKYNaše škola je zapojena do Operačního programu Výzkum, vývoj, vzděláváníNaše škola je zapojena do projektu Celé Česko čte dětem