Slavnost padajícího listí v PASTELCE - MŠ III

18/10/2022

SLAVNOST PADAJÍCÍHO LISTÍ

Na naší Slavnosti padajícího listí jsme se sešli v hojném počtu. Přišli maminky, tatínkové, babičky a také starší sourozenci. Všichni se moc těšili. Maminky nám upekly něco dobého, některé přinesly ovocné špízy nebo sušené ovoce.

Nejdříve si děti připravily krátké pásmo básniček o podzimu a pak už jsme se všichni pustili do tvoření. Doslova pod rukama se nám objevily krásné víly z lesa nebo ježečci s listím. U jiného stolečku se zavařovaly jablíčka do pomyslných sklenic. Někdo se tak vrhnul do práce, že si vytvořil i několik krásných podzimních prací.

Mezi tím, co děti tvořily, se stoly v jídelně proměnily v hostinu jako na zámku. Samé dobroty maminky nachystaly. Nezapomněli jsme ani na voňavý čajík nebo vodu s citronem.

Společně strávené chvilky byly moc krásné a všichni jsme si slavnost moc užili.

Druhý den jsme si v MŠ udělali ze všech výtvarných prací galerii pod názvem „Naše slavnost".

Radka Holková, Ivona Tomaštíková z MŠ III - třída PASTELKA