Třída Jablíček v kočičím útulku

04/02/2020

Třída Jablíček v kočičím útulku

V měsíci říjnu jsme se s  dětmi již podruhé vypravili do místního kočičího útulku. Jen co jsme otevřeli dveře, přivítala nás klubíčka zvědavých koťátek. Zatímco dospělé kočky se držely stranou, koťata se nebála, vzala si nabízené pamlsky, nechala se pohladit a pomazlit.

Před návštěvou jsme si s dětmi povídali, v jakých případech může kočička skončit v útulku. Některé děti už věděly a zapojily se do rozhovoru. Ukázali jsme si, jak se o kočičky v útulku starají, co potřebují k jejich péči, čím se krmí a viděli jsme, jak dokáží šplhat, díky ostrým drápkům.

Jen těžko jsme se loučili. Děti byly plné zážitků, koťátka je zaujala, jedno obzvlášť přítulné se nechalo od všech dětí pomazlit. Děti by si je nejraději odnesly domů.

Těšíme se na další návštěvu a mnohokrát děkujeme za příležitost nahlédnout do života zvířat v nouzi. Také je dobré dětem ukázat, že se najdou lidé, kteří se o opuštěná zvířátka starají.

Děkujeme také dětem a rodičům za připravené dárečky v podobě kočičích pamlsků, masových kapsiček a granulí. Kočičky jsou za Váš příspěvek vděčné.

Třída Jablíček