Únor v Jablíčkové třídě

25/02/2021

Únor v Jablíčkové třídě - MŠ I

V únoru jsme se zaměřili na pozorování zimní přírody – charakteristické znaky zimy a vlastnosti sněhu. Děti se seznámily s ptáčky, kteří u nás zůstávají na zimu. Na zahradě jim připravovaly krmítka s ptačím zobem, aby mohly ptáčky pozorovat při krmení. Také jsme si povídali o zvířátkách v lese, jak jim lidé pomáhají přežít zimu bez úhony. Děti si stihly užít spoustu zábavy na sněhu – koulování se, bobování i stavění sněhuláků.

V naší třídě nás navštívila paní kadeřnice. Všechny děti pozorně naslouchaly při povídání o tom, jak se máme správně starat o naše vlasy, pánové o vousy. Kadeřnice zaplétala děvčatům copy a pojmenovávaly věci, které k účesu potřebují. Děti si zahrály na námětovou hru „ Kadeřnictví “, kde se navzájem česaly. Návštěvu paní kadeřnice si všichni moc užili.

Třída Jablíček