V lese na jehličí - MŠ III Pastelka

14/10/2021

V LESE NA JEHLIČÍ

Krásný barevný podzim, poslední teplé sluníčkové paprsky nás zavedly do lesa. Lesní pěšinkou jsme šli tiše, abychom neprobudili všechny ptáčky a zvířátka, pozorovali jsme jaké stromy les ukrývá. Už víme, že jsou stromy jehličnaté a listnaté, některé mají šišky dlouhé a jiné kulaté. I hříbečky jsme našli, ale pozor ne všechny jsou jedlé, taková mochomůrka je sice krásně červená, ale patří mezi jedovaté houby. A jak zpívá pan Uhlíř ve své písničce „Mravenčí ukolébavka“, opravdu spinká a sní mravenec lesní v hromádce u kapradí. Nespinká sám, s maminkou je tam, tykadlama ho hladí.  My jsme měli také nožičky uběhané a po obědě ve školce se nám krásně usínalo. Následující den si ve školce děti vyprávěly pohádku „Jak Křemílek s Vochomůrkou vařili šípkový čaj“ a z přírodnin si vyrobily pařezovou chaloupku. Nechyběl ani šípkový čaj plný vitamínů.

Radka Holková, Ivona Tomaštíková MŠ III. Pastelka