Včelí království - Bílé Karpaty MŠ I

25/01/2022

Včelí království

Dne 25. 1. 2022 se naši předškoláci zúčastnili přednášky od paní lektorky ze Vzdělávacího a informačního střediska - ,,Bílé Karpaty“. Tentokrát jsme měli téma - ,,Včelí království“, které děti opravdu zaujalo. Paní lektorka nás seznámila s příbuznými včel, kde jsme na obrázcích viděly rozdíly mezi včelou, vosou, čmelákem i sršněm. Děti se dozvěděly, proč jsou pro nás včelky tak moc užitečné, prohlížely a ohmataly si včelí produkty, jako jsou například svíčky z včelího vosku, mateří kašička a med. Na videu slyšely jejich bzukot a podívaly se, jak včelky vylétají ze svého úlu, sbírají pyl, a také jak vyrábějí med. V neposlední řadě se dozvěděly, jak se včelky líhnou a jaké jsou postupné práce mladých včel v úlu, než mohou vyletět ven a sbírat pyl. Po přednášce si děti zahrály na samotné včelky. Dostaly křídla a po třídě sbíraly pyl, který musely skládat do úlu – plástu. Poté si na úplný závěr poskládaly společný plást z papíru a vytvořily si svůj pracovní list, kde hledaly včelce cestu bludištěm ke květu, rozeznávaly různé geometrické tvary a vykreslily si svou vlastní včelu. Všem se nám přednáška moc líbila a naši předškoláci si to opravdu užili. Už se těšíme na příště!

Kolektiv MŠ I