Vstávej semínko holala, MŠ III., třída Pastelka

12/04/2022

VSTÁVEJ, SEMÍNKO HOLALA, MŠ III., třída PASTELKA

Jaro jsme přivítali písničkou „Voláme tě, milé sluníčko“ a pohádkou „Jak Křemílek s Vochomůrkou zasadili semínko“. Vypravili jsme se do zahradnictví koupit nějakou tu květinku na školní zahradu. Vybrali jsme levanduli. Už víme, že potřebuje sluníčko, má fialovou barvu a krásně voní. Na školní zahradě jsme ji vybrali místo, kde svítí hodně sluníčka. K sázení jsme potřebovali rýč, hlínu, konev s vodou a hlavně pracovité ručičky. A když už jsme byli těmi zahradníky, tak jsme společně s paní kuchařkou ostříhali keře u plotu. Ostříhané větve jsme s paní učitelkou Mirečkou dávali do popelnice na bio odpad. Zlatý déšť jsme si přinesli do školky. Ve váze nám dělá krásnou výzdobu.

Vítej jaro, vítej sluníčko!

Mirka Minksová, Ivona Tomaštíková, MŠ III., třída Pastelka