Výlet dětí z MŠ III do Modré

02/10/2017

ŠKOLNÍ VÝLET MODRÁ

Sladkovodní a botanickou expozici na Modré jsme se vydali pozorovat dne 20.9.2017. Počasí nám sice moc nepřálo, ale ani to nás neodradilo. Děti byly nadšené jízdou mikrobusu, některé totiž autobusem ještě nikdy nejely. Pozorování ryb z proskleného tunelu 3 metry pod hladinou byl opravdový zážitek. Měli jsme možnost poznat největší sladkovodní rybu - vyzu velkou, trofejní kapry nebo želvu bahenní. Odvážně jsme sestoupili do hloubky  6,5 m pod hladinu a pozorovali želvy a nepůvodní druhy ryb. Některé byly obrovské, ale nikdo se jich nebál. Díky poutavému vyprávění paní průvodkyně jsme se také seznámili se životem bobra, vydry a kachen divokých, také už víme, jak se chovat v okolí rybníka a v přírodě vůbec.

Příští rok se jistě vrátíme a navštívíme další aktivity, které areál Živá voda nabízí.