Vyšetření zraku v MŠ III

25/02/2019

Máme zdravá očička?

K nejčastějším očním vadám patří krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a šilhání. V celosvětovém měřítku má výskyt očních vad u dětí trvale rostoucí tendenci. Důsledkem neléčení oční vady může být vznik tupozrakosti, což je vážný zdravotní handicap, který způsobuje dítěti problémy nejen v raném věku, ale omezuje kvalitu života rovněž v dospělosti. Dítě s tupozrakostí je častěji ohroženo vznikem úrazu než dítě bez oční vady.

Preventivní screeningové vyšetření zraku dětí proběhlo pomocí  speciální videokamery pod vedením paní Balounové. Vyšetření děti vnímaly jako hru, neboť se uskutečnilo v klidném a známém prostředí MŠ. Nebylo potřeba aplikovat žádné oční kapky, děti hleděly do kamery, kde jim byly měřeny dioptrické hodnoty očí. Rodiče každého dítěte obdrželi výsledky vyšetření.

Projekt „Koukají na nás správně“  je v souladu s iniciativou „Zdraví 2022“  Světové zdravotnické organizace.

Radka Holková, Ivona Tomaštíková MŠ III