Za pohádkou do divadla s MŠ III - třída PASTELKA

28/03/2023

Za pohádkou do divadla

Březen je měsícem knihy a v knihách pro děti najdeme krásné pohádky. My jsme se za jednou takovou vypravili do Kulturního domu v Kyjově. Byla to veselá pohádka od divadelního souboru Krapet s názvem „Maxipes Fík“. Dětem se veselé povídání o holčičce Áje a jejím psím kamarádovi moc líbilo.

Tatí, já byfem chtěla pfa.'' řekla Ája. Tak jí tatínek koupil psa.  ,,Jmenuje se Rek'' oznámil. A protože Ája neuměla říkat R, říkala mu Fek. ,,To už mu můžeme říkat Fík'' řekl tatínek. No a tak to všechno začalo. Z malého pejska vyrostl velký pes Fík a z malého dobrodružství začalo velké. A že je to pes neobyčejný? No který pes se dostane až do školy, kde se naučí psát a počítat? Nebo dojde páníčkovi pro pivo, dostane angažmá v cirkusu? Viděli jste někdy psa, který řídí auto? Dokonce se vydá do světa skoro až na kraj světa a objeví spoustu věcí a potká spoustu lidí a má po celém světě kamarády, protože s Fíkem zažije každý moc legrace.

Radka Holková, Bc. Ivona Tomaštíková z MŠ III - třída PASTELKA