Za pohádkou do knihovny

01/07/2019

CESTA ZA POHÁDKOU DO KNIHOVNY

Na počátku byla myšlenka najít u malých dětí cestičku zpět ke knížce, leporelu, encyklopedii či časopisu. Pomohl nám projekt „Celé Česko čte dětem,“ kdy k nám přišli číst žáci ze základní školy příběhy a pohádky pro děti. Následovalo čtení před spaním od babiček a dědečka. Cesta do knihovny byla otevřená. Milá a vždy ochotná paní knihovnice vítala děti s novou knížkou nebo zajímavou pohádkou. Na Vánoce jsme paní knihovnici pozvali k nám do MŠ. Děti ji ukázaly knížky, které mají v MŠ, společně si přečetli nejednu pohádku, zazpívali písničku a vykreslili obrázek. Děti postupně začaly společně s rodiči navštěvovat místní knihovnu a čtení se stalo určitým zvykem. Přečítání je neokázalý projev lásky. Vytváří se pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Pravidelné čtení učí děti hodnotám, rozvíjí jazyk, trénuje paměť a učí samostatnému myšlení. Chtěli bychom poděkovat paní knihovnici Jitce Navrátilové za krásnou spolupráci, trpělivost, vlídná slova a těšíme se na další spolupráci.

Radka Holková, Ivona Tomaštíková – MŠ III.