Září v kuřátkové třídě

03/10/2022

Září v KUŘÁTKOVÉ třídě

Letošní měsíc září jsme si v kuřátkové třídě užívali všemi smysly. Ochutnávali jsme plody ovoce i zeleniny z vlastních zahrádek i z dalekých zemí. Upekli jsme si jablečný závin, pečené brambůrky v troubě i francouzský bramborový koláč quiche (kiš). Jedli jsme brambory na loupačku, sami si udělali okurkový salát z vlastních okurek. Z odšťavňovače jsme chutnali různé varianty ovocných šťáv, pozorovali jsme, jakou barvu má čerstvě vymačkaná šťáva z bílých, růžových i modrých hroznů, jakou barvu mají všechny barvy hrozínků. Zkoušeli jsme v ovocné šťávě hledat příchutě daného ovoce.

Poctivě jsme se připravovali na bzenecké krojované vinobraní. Poslouchali jsme cimbálovou muziku, prohlíželi a zkoušeli krásně vyšívané kroje. Chlapci si zkusili zatancovat verbuňk, děvčata si zavýskala. S dětmi jsme si společně zatančili na lidové písně. Některé z dětí se účastnili krojového vinobraní.

Tradičně jsme byli na výletě u Kaple sv. Floriána a Šebestiána, kde jsme pozorovali krásy města Bzence, hledali školku, školu, domečky dětí; objevili jsme houpačku, na které jsme se pohoupali. Na zdi kaple se vyhřívala kudlanka nábožná, kterou si děti s nadšením prohlížely. K tomu všemu nám vyšlo krásné slunečné a teplé počasí.

Kuřátka.