Září v OVEČKOVÉ třídě

30/09/2022

Září v OVEČKOVÉ třídě

Po prázdninách jsme se ve třídě OVEČEK setkali se známými tvářemi a zároveň jsme přivítali nové kamarády. Měsíc září se nesl v duchu ochutnávek z našich zahrádek, polí a vinohradů. Před bzeneckým vinobraním se děti seznámily s touto tradicí a prohlédly si dívčí i chlapecký kroj. Poté jsme se vydali na delší procházku a navštívili jsme sklep paní učitelky Evičky, která nás pohostila hrozínky a čerstvou šťávou z nich. Pozvala nás do sklepa a vysvětlila dětem, jak se sklízí a zpracovávají hrozny.

Děti si z domu přinesly různé druhy ovoce a zeleniny. Jeden týden jsme se seznamovali s chutí, vůní i tvarem ovoce a druhý týden jsme si udělali zeleninovou hostinu, na které jsme si společně pochutnali. Děti tak měly možnost ochutnat pečené brambory, batáty, cuketu, mrkev, cibuli, česnek a petrželku. A jak jim chutnalo? To už uvidíte na přiložených fotografiích.

Za třídu OVEČEK Daniela Býčková a Eva Juříková, MŠ I