Informace o zápisu do 1. tříd

23/05/2017

Zápis do první třídy

Letos poprvé byl termín zápisu do prvních tříd stanoven (v souladu se školským zákonem) na měsíc duben. V naší škole se uskutečnil ve dnech 4. a 5. dubna.

Zápisem byly pověřeny učitelky Mgr. Tamara Bártková a Mgr. Ivanka Jochová. Na organizaci celého zápisu se však podílely i ostatní vyučující z celého I. stupně a pomohly i některé učitelky z II. stupně. Zapisovalo se tady celkem ve čtyřech třídách, takže rodiče ani děti  nemuseli dlouho čekat.

Celkem se do školy dostavilo 66 dětí, z toho 14 dětí bylo již po odkladu povinné školní docházky z minulého roku. V době uzávěrky tohoto zpravodaje požádalo o odklad 14 dětí. Z toho vyplývá, že by 1. září mohlo nastoupit 52 dětí  do dvou prvních tříd. Protože současná legislativa umožňuje zákonnému zástupci podat žádost o odklad až do 31. května příslušného kalendářního roku, nemusí být počet přijatých žáků ještě úplný.

Mgr. Bc. Jiří Adamec