Předškolní zralost - info o schůzce

30/01/2023

Příprava dítěte na vstup do 1. třídy a předškolní zralost

V úterý 10. 1. 2023 se v naší škole uskutečnila informativní schůzka pro rodiče předškoláků na téma Příprava dítěte na vstup do 1. třídy a předškolní zralost.

Psycholog Mgr. Jaroslav Mrkva (z Pedagogicko-psychologické poradny v Hodoníně) informoval rodiče o tom, co by mělo jejich dítě zvládnout a co je třeba ještě dále rozvíjet před vstupem do základní školy. Kladl důraz na důležitost vyjadřování a správnou výslovnost, sluchové a zrakové vnímání, rozvoj grafomotoriky, orientaci v čase a prostoru. Uvedl, že neméně důležitou roli hraje také emociální a sociální zralost, schopnost respektovat autoritu, samostatnost dítěte v novém prostředí. Upozornil také na možné příčiny selhání dítěte.

Na tuto přednášku navázaly paní učitelky (a současně speciální pedagožky) Mgr. Lenka Čechová a Mgr. Klára Těthalová s nabídkou edukativně - stimulačních skupinek.

Jedná se o 10 lekcí pod vedením učitelek 1. stupně ZŠ formou skupinové práce za spoluúčasti rodičů. Cílem je příprava dětí na školní docházku a snížení rizika školního neúspěchu. Tyto lekce nabízíme již sedmým rokem a zájem o ně je stále větší. Letos jsme vytvořili 5 skupin po osmi dětech.

Děkujeme rodičům, kteří se schůzky zúčastnili. Těší nás jejich zájem a velmi si ho vážíme.

Mgr. J. Syrová