Beseda o Novém Zélandu

11/06/2014

BESEDA O NOVÉM ZÉLANDU

Jedno odpoledne nás ve školní družině navštívila cestovatelka Mgr. Bohunka Poláchová. Celkem už navštívila 22 zemí a její nejdelší cesta byla právě na Nový Zéland, kde více než rok pobývala. Nejdříve děti pozdravila v různých jazycích. Nejvíce se dětem líbil pozdrav v maorštině. Na mapě vysvětlila, kde Nový Zéland leží a  jak dlouho trvá, než se tam dostanete.

Potom už začala samotná prezentace, doprovázená mnoha fotkami. Ukázala nám jaké tam rostou stromy a rostliny, viděli jsme nejvyšší horu a sopku na které vylezla, jeskyně, do kterých se spouštěla, jezera a fjordy ve kterých rybařili. Vysvětlila dětem co je endemit a kolik takových zvířat, které vůbec neznáme tam žije. Nejvíce se dětem líbily fotky z muzea klamů.

Na závěr jsme v  krátkosti viděli několik fotek z Nepálu, který navštívila na zpáteční cestě. Všechny také zaujala cesta do džungle, kterou podnikali na slonech nebo fotky z výstupu do základního táboru na Annapurnu.

Bezesporu největší úspěch mělo video bungee jumpingu pořízené v Nepálu. Jako poděkování jí děti zatleskaly a předaly kytičku.