Divy, záhady, tajemství - 2. část

21/02/2017

DIVY. ZÁHADY, TAJEMSTVÍ – druhý díl celoročního projektu ve školní družině

Na odpoledne plné záhad jsme se moc těšili. Vydali jsme se za nimi do Velké Británie, protože tato země je záhadami přímo prodchnuta.

Naše první zastávka byla u nejtajuplnější stavby Evropy – Stonehenge.

Potom nás čekaly obrovské křídové obrazy staré několik tisíc let. Dohodli jsme se, že si v trávě před družinou jeden takový menší uděláme. Jen ještě musíme počkat, až bude jaro.

Nevynechali jsme ani skotské jezero Loch Ness, ve kterém možná žije záhadný tvor – Lochnesská příšera. Tu jsme si také hned po prezentaci vyrobili.

Jako poslední jsme zvolili legendu o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu.

Po prezentaci nás čekala záhadná listina, psaná neviditelným písmem. Když jsme ji zahřáli, zobrazil se nám text – DUCHOVÉ JSOU TADY! HLEDEJ!  Na chodbě školy jsme skutečně našli 23 duchů a vyluštili šifru.

Největší záhadou pro nás teď je, co si vymyslíme příště.

Mgr. Ludmila Sotolářová, ved. ŠD