Jak připravit pohoštění na dětskou party

08/04/2019


KRÁTKODOBÝ PROJEKT

 

JAK PŘIPRAVIT POHOŠTĚNÍ NA DĚTSKOU PARTY I.

 

Každý z vás už určitě pořádal narozeninovou párty pro děti. Abyste s tím příště neměli tolik práce, rozhodli jsme se, že děti naučíme, jak si pohoštění pro své kamarády připraví samy.

 

Pizza

 

Jídlo, kterým děti nikdy nezklamete, je pizza. Použili jsme těsto z prášku, do kterého jsme přidali kvásek, vodu a olej a už jsme jen pozorovali, jak nám v misce přibývá. Potom jsme si jej rozváleli na plech a přidali to, co máme všichni rádi – kečup, šunku a sýr. Všichni netrpělivě čekali, až se nám pizza upeče. A jak to dopadlo? No, nezůstal nám ani kousíček.

 

 

Čokoládové piškotky s banánem

 

Na správné party nesmí chybět něco sladkého. Rozhodli jsme se pro velmi jednoduché čokoládové piškotky s banánem. Samotný název napovídá, co je vše na přípravu potřeba. Když nám šikovné děti nakrájely banán, mohli jsme se pustit do práce. Piškot – banán – piškot a pořádně vše vykoupat v čokoládové lázni. Práce nám šla rychle od ruky, že nám ani nevadilo, že jsme měli ruce umazané od čokolády.

 Naše škola je zapojena do Operačního programu Výzkum, vývoj, vzděláváníNaše škola je zapojena do projektu Celé Česko čte dětem