JAK TO BYLO KDYŽ....byla II. světová válka

11/05/2015

JAK TO BYLO KDYŽ....

...byla II. světová válka

Závěr našeho dlouhodobého projektu patřil II. světové válce a především 70. výročí osvobození.

O prezentaci se nám tentokrát postaraly žákyně 9. třídy Eva Křivánková a Radka Syrová. Pro děti si připravily povídání o válce, jejích významných osobnostech, vojenské technice a především o hrdinech, kteří se zasloužili o osvobození ČR.

Chlapce samozřejmě nejvíce zajímali obrázky tehdejších zbraní - pistolí, letadel a lodí. Po prezentaci všichni dostali za úkol doplnit větu: "Když se řekne II. světová válka, tak...". Z  odpovědí jsme sestavili nástěnku, která nejlépe vystihuje jejich názory.

V rámci projektu jsme uspořádali soutěž ve střelbě ze vzduchovky, na kterou se všichni velmi těšili.

Nejlepší střelci:

1. kategorie:           Adam Pospěch, (1. A)
2. kategorie:           Klára Valentová (1. B)
3. kategorie:           Marek Malina (2. A)
4. Kategorie:           Alena Kratochvílová (2.B), Amálie Janušková (2. A)

Diplomy vítězům předal pan ředitel Mgr. Jiří Adamec, který celou soutěž zajišťoval.

Poděkování patří všem, kteří nám s průběhem programu pomáhali.