Jak to bylo, když (celoroční projekt)

28/11/2014

JAK TO BYLO, KDYŽ....

...po světě chodili dinosauři

V letošním roce jsme ve školní družině připravili dlouhodobý projekt JAK TO BYLO, KDYŽ..., který jsme zahájili prvním tématem...PO SVĚTĚ CHODILI DINOSAUŘI.

Začali jsme společnou prezentací, kde jsme se dozvěděli, kdy dinosauři žili, jací byli, co jedli a jak zahynuli. Naučili jsme se také nová slova jako např. fosílie, pangea, predátor apod. Odpoledne jsme zakončili soutěží, ve které se ukázalo, kdo si toho o dinosaurech zapamatoval nejvíce.

Potom už si každá družina ve své třídě připravila vlastní výzdobu týkající se dinosaurů. Zkusili jsme různé výtvarné techniky - malbu, vykreslování, vystřihování, sádrové odlitky a vytvořili jsme dokonce maketu druhohor. Protože děti mají na toto téma doma spoustu knížek, udělali jsme výstavku encyklopedií, které jsme si společně prohlíželi.

Téma dinosaurů se nám tak zalíbilo, že se s ním stále nemůžeme rozloučit.

Mgr. Ludmila Sotolářová, ved. ŠD