Oříškové dobroty

05/11/2012

Na podzimní pečení ve školní družině jsme si nejdříve připravili oříšky, což nás velice bavilo.

Potom jsme se teprve mohli pustit do práce. Ze všech dětí se najednou stali moc šikovní kuchtíci a oříškové rohlíčky se nejen podařily, ale i výborně chutnaly. Protože si děti tuto dobrotu chtějí upéct doma s maminkami, přidáváme recept.

Oříškové rohlíčky

Ořechovou náplň připravíme tak, že najemno umeleme 250 g ořechů a 100 g piškotů. Do kastrůlku nalijeme 250 ml mléka, přidáme 1 lžíci medu, 80 g cukru a 1 vanilkový cukr. Jakmile začne mléko vřít, vsypeme do něj umleté ořechy a piškoty. Dobře promícháme a na malém plameni krátce povaříme. Náplň necháme vychladnout.

Na pomoučeném válu rozválíme listové těsto, které nakrájíme na obdélníky. Do každého  obdélníku dáme náplň a  zabalíme. Z jedné strany těsto nastříháme a vytvarujeme rohlíčky. Ušleháme 1 žloutek s trochou mléka a rohlíčky potřeme. Pečeme na teplotu asi 170o C