Poznáváme Česko III.

30/03/2016

POZNÁVÁME ČESKO III.

VYSOKO, HLUBOKO

Ve třetí části dlouhodobého projektu Poznáváme Česko jsme hledali, co v Česku najdeme vysoko - hory, skalní města, vodopády, rozhledny; a co hluboko - jeskyně a propasti.

Povídání o horách jsme si zpestřili písničkami "Beskyde, Beskyde" a "Prachovské skály", které jsme se předem naučili a teď s chutí zazpívali. Zkusili jsme si uvázat jako horolezci Dračí smyčku. Nakonec děti sehrály pověst "Sirotek z Radhoště".

Při objevování toho,  co najdeme hluboko, jsme si poslechli vyprávění pověsti o Macoše a dozvěděli se zajímavosti o propastech a jeskyních.

Zeptali jsme se dětí, co se jim tentokrát nejvíc líbilo.  Nejkrásnější jim připadaly krápníkové jeskyně, nejzajímavější pověst o Macoše a  nejzábavnější divadlo o Sirotkovi z Radhoště.