POZNÁVÁME ČESKO V.: PRAHA - NAŠE HLAVNÍ MĚSTO

07/06/2016

Na závěr dlouhodobého projektu Poznáváme Česko jsme si vybrali Prahu - naše hlavní město. Jelikož 5. ročníky tento měsíc Prahu navštívily, požádali jsme je, aby se s námi podělily o své nové vědomosti a zážitky.

Prezentace se konala v 5. B třídě, kde paní učitelka Lenka Čechová připravila velmi zajímavé povídání, které prokládala obrázky a fotkami z jejich výletu.

Začala tak, že nám na mapě ukázala, kde Praha leží a jak je velká.

Děti hádaly, jestli má Praha skutečně sto věží a dozvěděly se, že více než tisíc. Lucka Látalová a Natálka Doležalová z 5. třídy nám přečetly pověsti o založení Prahy.

A tak jsme se dostali na Pražský hrad, Karlův most, Kampu, Vyšehrad, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí. Z historické Prahy jsme  se přesunuli do Prahy moderní s mrakodrapy, metrem, Žižkovským televizním vysílačem nebo Tančícím domem nazývaným  Ginger a Fred.

Díky web kameře jsme se mohli rozhlédnout z Katedrály svatého Víta a stejným způsobem jsme se dívali i z Petřínské rozhledny.

Praha je krásná, všem se moc líbila, ale děti se shodly na tom, že bydlet by tam nechtěly, protože ve Bzenci je to stejně nejlepší.