Prosinec ve školní družině

19/12/2014

GUMIČKOVÁNÍ

Všichni jsme si mysleli, že pletení z gumiček je už za námi. Před Vánocemi jsme ale dostali do ŠD jako dárek novou krabici a znovu jsme dostali chuť gumičkovat. Paní vychovatelka vyhlásila gumičkovací odpoledne, na které jsme si přinesli už zapomenuté krabice a pytle z domu, a zase nás to začalo bavit.

Společně jsme vyráběli náramky a různé ozdoby. Nejvíce se všem líbily brýle, které vyrobil Kristián Bednařík z 1. třídy.

NAŠE BESÍDKA

Vánoční besídku, která je společným rozloučením před vánočními prázdninami, jsme  si pečlivě nacvičovali už od listopadu. Nechyběli na ní básničky, písničky, pískání na flétničky, tanečky a divadlo. Celá besídka měla slavnostní atmosféru, ale nejlepší byly společné koledy. Ty nás totiž nejen rozezpívaly, ale i roztleskaly a roztančily. Hráli je totiž Maxim Turbulenc.

VÁNOČNÍ PEČENÍ

Vánoce si asi těžko dovedeme představit bez cukroví. Děti společně odhlasovaly, že letos budeme péct zase perníky. Těsto se nám tento rok opravdu podařilo. Bylo to nejspíš proto, že si všichni chtěli vyzkoušet elektrický hnětač, takže jsme ho měli výborně vypracované. Už jsme se těšili na válení a vykrajování těsta. Perníčky jsme zdobili čokoládou. Mňam!

Druhá družina si jako vánoční cukroví zvolila linecké pečivo. Podařila se jim krásná voňavá kolečka. Na slepování použili domácí malinovou a rybízovou marmeládu. Byla to pochoutka.

VÁNOČNÍ SBÍRKA

Ve ŠD už je zvykem, že v adventní době si vzpomeneme na lidi, kteří potřebují naši pomoc a uspořádáme pro ně sbírku. Letos jsme vybrali 800 korun, které jsme poslali na konto nadace Lékaři bez hranic.

Děti, které přispěly do kasičky, se s ní rovněž vyfotily a od ostatních sklidily zasloužený potlesk.

Všem moc děkujeme.