Už vím, jak ... se starat o domácího mažlíčka

19/12/2019

Téměř každý z nás má nějakého domácího mazlíčka. Ale umíme se o něj dobře postarat?  Tomuto tématu jsme se věnovali v další části dlouhodobého projektu "UŽ VÍM, JAK...". Do školní družiny jsme si pozvali pana zvěrolékaře MVDr. Michala Bílka z veterinární kliniky v Uherském Hradišti. Všechny děti se chtěly pochlubit, jaké zvířátko doma mají.

V úvodu jsme se v prezentaci dozvěděli mnoho zajímavostí především o životě psů a koček. Teď už víme, jak často krmit, venčit, ale i kolik mají zubů a jak se zvířátkům čistí. Potom už jsme si mohli pohladit zakrslého králíčka nebo morče, prohlédnout šneky a pochovat agamu.

Teď nás čeká ještě jeden úkol. Svoje domácí mazlíčky namalujeme a obrázky pošleme jako poděkování panu zvěrolékaři.