Vyber si své povolání I.

08/11/2017

Vyber si své povolání

VINAŘ

Téma, které jsme zvolili pro letošní školní rok má název VYBER SI SVÉ POVOLÁNÍ. Děti se budou seznamovat s různými profesemi a poznávat, čím vším by mohly být.

Jako první jsme vybrali povolání pro Bzenec nejtypičtější – VINAŘ. Při společné prezentaci jsme se přiblížili rostlinu - vinnou révou. Dozvěděli jsme se, jak dlouho trvá, než začne rodit hrozny, co je to hlava, jaké mohou být odrůdy, co může ohrozit úrodu a spoustu dalších zajímavostí. Překvapilo nás, co všechno se z hroznů kromě vína vyrábí, například ocet, olej, mouka, čokoláda.

V druhé části odpoledne nás čekala výstava hroznů. Každý hrozen měl svoje číslo a děti hodnotily tři kategorie. A vítězové?

1. místo        Nejkrásnější hrozen       Nela Kostrhounová

1. místo        Největší hrozen              Samuel Frelich

1. místo        Nejsladší hrozen            Veronika Leciánová

Celé odpoledne jsme si moc užili, ale nejlepší bylo, když jsme si nakonec na hroznech pochutnali.

Mgr. L. Sotolářová