Sportovní akce 2017

23/05/2017

Školní sport

Poslední čtvrtletí školního roku je vždy také časem sportovních turnajů a soutěží mezi jednotlivými školami. I letos tomu nebylo jinak. V dubnu jsme uspořádali v naší tělocvičně okrskové kolo turnaje ve vybíjené. Obě naše družstva, jak chlapci, tak děvčata byla úspěšná a vybojovala postup do okresního kola. Ani zde se v silné konkurenci neztratila. Chlapci vybojovali celkové druhé místo a také děvčata skončila na stupních vítězů, když obsadila místo třetí.

V atletických soutěžích proběhla dvě sportovní klání. Žáci a žákyně I. stupně zdárně prošli až do krajského kola ve Štafetovém poháru. Pro žáky II. stupně je organizována každoročně okresní soutěž „Pohár rozhlasu“  v atletice.  Ve dvou květnových dnech soutěžili žáci a žákyně mnoha škol okresu Hodonín v různých atletických disciplínách. Ani zde se naše družstva neztratila a umístila se v polovině mezi všemi  startujícími. Mladší děvčata obsadila 6. místo z 13 škol, mladší chlapci 7. místo z 11 škol, starší děvčata 7. místo z 13 škol a starší chlapci 9. místo z 16 škol. Přestože se jedná o soutěž družstev, byly hodnoceny i individuální výkony. Získali jsme celkově tři bronzové medaile: v běhu na 60m mladších dívek Nikola Gottfriedová, ve skoku vysokém starších dívek Alice Jakšová a bronzová byla i štafeta na 4 x 60m mladších dívek.

Rozběhl se i Mc´ Donalds cup ve fotbale. Chlapci ze 4. až 5. ročníku hráli svůj okrskový turnaj ve Strážnici. Po dvou výhrách, jedné remíze a jedné prohře obsadili 3. místo. Chlapci z 1. až 3. ročníku svůj okrsek v Ratíškovicích vyhráli a postoupili do okresního kola v Hroznové Lhotě. Zde bohužel na své soupeře nestačili a po penaltové rozstřelu skončili na šestém místě.

Všem žákům i jejich učitelům patří velký dík za vzornou reprezentaci školy i města.