Matematická olympiáda 2016

23/05/2016

I v tomto školním roce proběhlo v naší škole školní kolo matematické olympiády. Žáci měli za úkol vyřešit šest různě těžkých úloh, které byly hlavně zaměřeny na prověření jejich logického úsudku. Školní kolo probíhalo od prosince do konce února. Největší účast byla u žáků šestých a sedmých ročníků, kde velká část z nich vyřešila pět nebo šest zadaných úloh správně.

Mezi nejlepší patřili: Kateřina Brzicová (5A), Michal Kozumplík (5 ), Martin Žůrek (6A), Robin Ondříšek (6A), Jana Horňáčková (6B), Tadeáš Hájek (7A), Jan Gistr (7A), Jana Raiskupová (7A), Petr Raiskup (8A)  a  Libor Zálešák (8B), ti také postoupili do okresního kola, které se konalo v Hodoníně.

Z našich žáků si nejlépe vedl Tadeáš Hájek, který obsadil dělené čtvrté místo při ztrátě dvou bodů z maxima a Jana Horňáčková, která obsadila dělené šesté místo při ztrátě jednoho jediného bodu z maxima.