Babičky čtou dětem - 1.B

01/07/2019

Babičky čtou dětem

My, žáci 1.B třídy, jsme zažili moc milé zpestření konce školního roku. Přestože nám v průběhu roku paní učitelka přečetla tři knihy a sami už jsme čtenáři, uvítali a ocenili jsme i četbu někoho „zvenčí“. Postupně naši třídu navštívilo šest „našich“ prarodičů – babiček. Každá si pro nás nachystala knihu jejímu srdci blízkou a z ní nám předčítala. Takže jsme navštívili Bullerbyn, s hajným Robátkem zachránili jelena Větrníka, byli jsme u toho, když se z Ošklivého káčátka vyklubala krásná labuť a spolu s Honzíkem jsme se báli sádrového vlka. Seznámili jsme se s legračními Krysáky a poznali princeznu Klárku, která hledala štěstí pro svého tatínka krále.   Taky bylo velmi zajímavé povídání, které vždy čtení předcházelo. Babičky se vrátily do svého dětství a zavzpomínaly, kterou knihu si četli nejraději. Vyhrály pohádky Boženy NěmcovéJ. Tímto všem zúčastněným babičkám děkujeme za ochotu a příjemně strávené chvíle s knihou.

Žáci 1.B (a Mgr. K. Těthalová)