Čtenářské úlovky ve 2.A

03/07/2017

Čtenářské úlovky v 2.A

„U čtení je známo, že kvantita dělá kvalitu. Čtenář potřebuje hodně pozitivních zkušeností. Ty získá tím, že čte příběhy, že se ponoří do knihy.  Dítě si pocity štěstí se čtením ale spojuje už ve chvíli, kdy sedí u mámy na klíně a čtou si."

V dnešní době není u dětí velký zájem o čtení,  raději se zabaví u televize, tabletů a smartphonů. V hodinách čtení se snažíme, aby nebylo čtení příběhů a pohádek pro děti jen úkolem, ale aby je čtení bavilo. Domluvili jsme se v naší třídě, že když někdo přečte knihu, přinese ji spolužákům ukázat a řekne jim, co bylo v příběhu nejzajímavější, co je zaujalo. Za každou přečtenou knihu dostaly děti rybičku -  úlovek, na kterou si napsaly svoje jméno a název knihy. Papírové rybičky jsme pověsili do sítě na chodbě. Překvapilo mě, že děti  přečetly hodně knih, půjčovaly si je mezi sebou nebo z knihovny. Nejvíce knih v tomto roce přečetla Anička Dokoupilová /36/ a Marianka Břízová /23/.

PaedDr. Miroslava Kosířová